Sosyal Medya

Teknolojik  gelişmeler , yaygınlaşan internet kullanımı, oluşan dijital değişim işletme ve markaların da hedef müşterilerine ulaşmasını kolaylaştırması ile birlikte sosyal mecralarda dijital marka imajı yaratmak  ve  marka  değerini  arttırma  gayretleri  büyük  önem  taşımaktadır.

Son yapılan araştırmalara göre Türkiye nüfusunun %50 aktif olarak interneti kullanmakta bu da güncel satış tekniklerindeki dönüşümü açıkça ortaya koymaktadır. E-ticaret ve mobil pazarlama güncel olarak tüketiciler tarafından alternatif yöntemleri seçerek ürünün satışını yapar.

Bu yüzden dijital pazarlama geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha güncel ve daha samimi bir etkileşim içerisine sokuyor buda markaların her geçen gün sosyal mecralarda farklı yöntemler ile takipçileri ve potansiyel kitleleri arasında yeni yöntemler geliştirmeye yeni fikirler sunmaya hatta çekilişler yaparak hediyeler, ürünler dağıtarak marka ve ürün güvenilirliği sunulmaktadır.

Peki çekilişin kazananı nasıl belirlenir, hem  markanın hemde takipçilerin çekiliş güvenilirliği için neler  yapılmalı, çekiliş için hangi araçlardan faydalanılmalıdır?

Destech İnternet Hizmetleri olarak müşterilerimize sunmuş olduğumuz sosyal medya ve dijital pazarlama hizmetlerimizde; müşterilerimize özel sosyal medya hesaplarının yapılanması ve yönetimi ile başlayan sürecimizde, marka bilinirliği ve potansiyel kitle erişim planlaması dahilinde görsel ve metinsel içerik üretme, oluşturulan bu içeriklerin hedef kitleler doğrultusunda reklamlar ve etkileşimler üzerinden yayınlama ile devam eden a’dan z’ye sosyal medya ve dijital pazarlama süreçlerinde  hizmet sunmaktayız.

Sunmuş olduğumuz sosyal medya ve dijital pazarlama çerçevesinde marka ile takipçiler arasındaki en samimi temas hiç şüphesiz markanın çekiliş ile takipçilerine hediyeler vermesidir, gerçekleşen çekilişin şefaf ve güvenilir şekilde gerçekleşmesi markanın da güvenilirliğini arttırmasına paralel etkendir.

Bu husus da en önemli konu kullanılan çekiliş araçlarıdır, kullanılan çekiliş aracının gerçekten tüm yorumlara ulaştığından emin olunmalıdır. Hem takipçilerinizin emekleri boşa gitmesin, hem de markanız zarar görmesin. Bu konuya çözüm olarak geliştirilen Simpliers çekiliş aracı (www.simpliers.com)  hem arayüzü, ücretsiz ve Pro paketleri içerisinde sunduğu özellikleri ile Instagram ve Youtube üzerinden çekilişlerde büyük kolaylık sağlıyor.

Çekiliş nasıl yapılır?

Öncelikle hangi sosyal mecrada çekiliş yapılacak ise çekiliş için yayınlamış olduğunuz gönderinin linkini Simpliers çekiliş aracında linki yapıştırıyorsunuz daha sonrasında çekiliş kuralları bölümünden çekilişiniz için kuralları belirliyorsunuz bu kurallar; Asil Talihli Sayısı belirleme, Yedek Talihli Sayısı belirleme, En az etiket sayısı veya içerdiği kelimeler her kullanıcıyı bir kere say veya birden fazla say gibi gibi parametreler mevcut oluşturduğunuz kurallar doğrultusunda yorumları getir butonuna basarak  çekiliş gönderisi ve kuralları karşımıza gelmektedir  ve artık son yapmamız gereken “Çekilişi Başlat” butonuna basarak heyecan ile hediyeyi kazanacak şanslı kişiyi belirlemek! 🎉
Çekilişin yapıldığı zamanın videosu veya canlı yayın linkini paylaşmayı unutmayın. 😉

Bir yanıt yazın

Email adresiniz sitede görüntülenmeyecektir. Required fields are marked *

Yorum Gönder